GLAS OCH KERAMIK / Glas / Fat 5555683
*
nr 555 5683
Fat
keramik, signerad Ã…ke Holm, Fiskmotiv, diameter: ca 30
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 19:48:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 19:37:30
1
500 kr
1/12 06:06:43
2
350 kr
1/12 06:07:55
2
450 kr
1/12 15:00:02
3
550 kr
1/12 19:25:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat fiskmotiv glas keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 555 5683
Fat
keramik, signerad Ã…ke Holm, Fiskmotiv, diameter: ca 30
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 19:37:30 | 1 | 500 kr |
1/12 06:06:43 | 2 | 350 kr |
1/12 06:07:55 | 2 | 450 kr |
1/12 15:00:02 | 3 | 550 kr |
1/12 19:25:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat fiskmotiv glas keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17